Menu

Rezidence

Tvůrčí divadelní rezidence v KD Mlejn

únor – červen 2022

 

KD Mlejn vypisuje rezidenční výzvu pro profesionální české i zahraniční umělce v oblasti tance, pohybového divadla, nového cirkusu, případně činohry. Výzva je otevřena také studentům uměleckých škol v uvedených oborech pro přípravu a realizaci absolventských projektů. Rezidenční výzva je vypsána na období únor – červen 2022, s cílem podpořit vznik nových inscenačních projektů skýtajících potenciál další spolupráce ve formě koprodukce a zařazení projektu do dramaturgie KD Mlejn. 

Vybraným umělcům KD Mlejn nabídne zdarma prostor na zkoušení v délce 6-8 týdnů po 4 hodinách denně, tj. cca 120 – 160 hodin, a to dle dohody na zkušebně nebo v divadelním sále. Inscenační projekt bude poté prezentován formou work-in-progress a následně dle dohody premiérován v KD Mlejn.

Technické zázemí KD Mlejn zde a Spolkový dům zde.

Popis projektu, obsahující i časový harmonogram, v max. délce 2x A4, životopisy tvůrčího týmu a motivační dopis “proč chcete spolupracovat s KD Mlejn” zašlete na email: divadlo.mlejn@gmail.com. Kontaktní osoba: Šárka Pavelková, pro případné dotazy použijte stejný email.

Uzávěrka 25. ledna 2022. Budeme se těšit na vaše rezidenční projekty.

 

Mgr. Šárka Pavelková

Divadelní pořady, Rezidence, Mezinárodní aktivity

divadlo.mlejn@gmail.com  |  www.mlejn.cz