Menu

Rezidence

KD Mlejn podporuje vznik divadelních, tanečních a novocirkusových projektů. Studentům i profesionálním souborům v těchto oborech nabízíme umělecké rezidence, jejichž formu rádi přiblížíme vašim individuálním požadavkům. K dispozici je hlavní sál s možností využití závěsných bodů ve výšce 8m, menší taneční a zrcadlový sál (více informací o sálech naleznete zde). Pokud se nám vaše tvorba bude líbit, nabízíme možnost koprodukce, která zahrnuje pravidelné reprizování v KD Mlejn.

Své projekty můžete představit v rámci Open Callů nebo přímo zaslat divadelní dramaturgyni a koordinátorce rezidencí Šárce Pavelkové na e-mail: divadlo.mlejn@gmail.com.

 

Představujeme stálé rezidenty KD Mlejn a jejich aktuální projekty:
AirGym Art Company: NonSen(s)
Aventyr: Legenda o Sooleimonovi
Eliška Brtnická Cirkus Mlejn: Thin Skin
Sacra Circus: Neviditelný cirkus

 

Představujeme rezidenty v období září – prosinec 2022:
Andrej Lyga: Pohádka pro odvážné
Tereza Holubová a kol.: Erebos


Představujeme rezidenty v období únor – červen 2022:
Dočasná Company: Our land we plant…
Krkošková, Vávrová: Však si prej každá zvykne
Michaela Dzurovčínová: Na predaj

 

OPEN CALL No. 3

Tvůrčí divadelní rezidence v KD Mlejn | leden – červen 2023

KD Mlejn vypisuje rezidenční výzvu pro profesionální české i zahraniční umělce v oblasti tance, pohybového divadla, nového cirkusu, případně činohry. Výzva je otevřena také studentům uměleckých škol v uvedených oborech pro přípravu a realizaci absolventských projektů. Rezidenční výzva je vypsána na období leden – červen 2023 s cílem podpořit vznik nových inscenačních projektů skýtajících potenciál další spolupráce ve formě koprodukce a zařazení projektu do dramaturgie KD Mlejn.

Vybraným umělcům KD Mlejn nabídne zdarma prostor na zkoušení v délce 6-8 týdnů po 4 hodinách denně, tj. cca 120 – 160 hodin, a to dle dohody na zkušebně nebo v divadelním sále. Inscenační projekt bude poté prezentován formou work-in-progress a následně dle dohody premiérován v KD Mlejn.

Technické zázemí KD Mlejn zde a Spolkový dům zde.

Popis projektu obsahující i časový harmonogram (v max. délce 2x A4), životopisy tvůrčího týmu a motivační dopis “proč chcete spolupracovat s KD Mlejn” zašlete na email: divadlo.mlejn@gmail.com.

Uzávěrka 20. prosince 2022

Kontaktní osoba: Šárka Pavelková, pro případné dotazy použijte stejný email.

Budeme se těšit na Vaše rezidenční projekty.

 

Mgr. Šárka Pavelková

Divadelní pořady, Rezidence, Mezinárodní aktivity

divadlo.mlejn@gmail.com  |  www.mlejn.cz