Menu

ŽALMAN a Spol. + Křest CD Petra Novotného

Čtvrtek 5.10. / 19:30 / Koncert / KD Mlejn

Po necelém roce se do Mlejna vrací Pavel Žalman Lohonka se svojí kapelou, ale tentokrát bude mít koncert nezvyklou podobu, protože první část večera bude věnována křtu debutového CD Petra Novotného, Žalmanova dlouholetého spoluhráče a souputníka.

Album Na důchodě, jak ho Petr Novotný pojmenoval, je nahlédnutím do jeho neznámého písničkářského světa a představuje vzorek tvorby za uplynulá dvě desetiletí. Je žánrově poněkud rozkročené a fanoušky kapely možná překvapí občasnými odskoky do rocku, swingu a funky, ale v převážné míře se rozprostírá v bezpečných vodách folku. Témata písní jsou důvěrně známá – především láska a vztahy, ale nazírané očima člověka, který už má něco za sebou a je schopen si připustit, že není středem vesmíru.

V letošním roce si Pavel Žalman Lohonka připomíná, bez jakékoli okázalosti, 55 let na hudební scéně a současná sestava jeho kapely během šesti let svého trvání zvládla kromě koncertování vypustit do světa tři alba a film Naslouchám tichu země, který je retrospektivou Žalmanova života. Film o známém interpretovi na zde.