Menu

Stodůlecký Píseček 2020

Pátek 21.2. / 17:00 / Divadlo

Tradiční soutěžní přehlídka divadelních souborů – mladé a experimentující divadlo.

Insta @peace.check

PROGRAM PÁTEK
17:30 Sonda: Sauna v českém ráji (velký sál)

Režie: Jakub Fojtík

Premiéra: 13.2.2020

Kluci se schází v sauně a potí svá těla a duše. Co když, ale musí tu svou saunu života jednoho dne opustit a postavit se na vlastní nohy? Sauna v Českém ráji je poněkud svérázná komedie, na motivy knihy Jaroslava Rudiše, pracující s obdobím chlapeckého dospívání.

18:30 Diskuze (foyer)

19:00 Kampak!: Schodiště (velký sál)

Ilja Hurník, Dana Bláhová a soubor

Režie: Dana Bláhová

Premiéra: 21. 2. 2020

Malá sonda do svědomí.

19:30 Diskuze (foyer)

20:00 Autorská čtení (Veronika Dvorská, Vojt Pokornej)

21:00 Tali (koncert – velký sál)
22:00 Čtvrt na smrt (koncert – velký sál)

grafik: Mišus

porota: Jiřina Lhotská, Martin Pšenička, Petr Váša, Tomáš Žižka

fotografie: Vojtěch Brtnický

technika: Filip Horn, Pavel Novotný

redakce: Lukáš Černý, Martin Kuncl,Vít Malota

moderátor: Vít Malota

bar: Matěj Ptáček

spravce: Martin

produkce: Johana, Mariana

kluk z plakátu: Vincent Vondruška

poděkování: Iva Svobodová, Julie Hornová

 

Co je cílem?

Nabídnout neprofesionálním souborům možnost seznámit se s tvorbou ostatních (mnohdy přespolních) souborů, zapojit se do diskuzí s lektory o svých i dalších zhlédnutých inscenacích a v neposlední řadě dát účastníkům příležitost zúčastnit se inspirativních seminářů v rámci festivalu.

Kdo se může účastnit?

Studentské soubory od 15 let s divadelními inscenacemi bez omezení druhového či žánrového (např. činoherní divadlo, hudební divadlo, pohybové a taneční divadlo, loutkové divadlo, divadlo pro děti aj.)
nebo
neprofesionální divadelní soubory, jejichž inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a experimentální tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů.

Jak to probíhá?

Zástupce souboru vyplní přihlášku na webu. Ozve se produkce, s níž zástupce probere veškeré náležitosti (technické podmínky, časové možnosti) a která zodpoví jakékoli dotazy. (Produkci lze samozřejmě kontaktovat i kdykoli během zvažování přihlášení na festival.)
Zhruba měsíc před přehlídkou pak produkce dokončí a oznámí finální časový rozpis příprav všech souborů a celkový program. Soubory jsou srdečně zvány k tomu, aby se zúčastnily celé přehlídky (doprovodného programu i dalších inscenací a na nich navazujících diskuzí).

Co se může stát?

Soubory, které uspějí v krajském kole, jsou doporučeny k výběru do národních kol: Mladá scéna (Ústí nad Orlicí) nebo Šrámkův Písek (Písek). Obě přehlídky jsou výběrovými místy na celostátní přehlídku Jiráskův Hronov.