Menu

Oxy-Gen | Embers … work in progress

Pátek 14.7. / 19:30 / Taneční performance / KD Mlejn

Mezinárodní tvůrčí rezidenci v KD Mlejn završí work-in-progress taneční sci-fi performance

More Than Just Theatre je název rezidenčního projektu, který byl vyhlášen společně s německým partnerem The Theaterfestival Schwindelfrei. První ze dvou vybraných rezidencí, taneční sci-fi projekt Oxy-Gen | Embers, zakončí už tento pátek, 14. července, veřejný work-in-progress v KD Mlejn.

 

V posledních letech zažíváme přírodní katastrofy, války, humanitární krize, energetické krize. Nacházíme se uprostřed klimatické katastrofy. Její důsledky jsou pro nás tragické. Pokud něco nezměníme, budou mnohé části světa do roku 2100 neobyvatelné. 

 

Taneční sci-fi performance Oxy-Gen | Embers vás přenese do nepříliš vzdálené budoucnosti naší planety. Společně nahlédneme na nás jako na živočišný druh a náš vztah k přírodě. Performance, která propojuje současný tanec, fyzické divadlo, kathak a bojová umění, vás zavede do dvou různých klimatických scénářů ve dvou sci-fi světech. 

 

Svět1, „umírající oheň“, postapokalyptický, dystopický svět, kde jsme nedokázali změnit naše lidské chování a nenávratně poškodili planetu Zemi. Svět2 je o naději, znovuoživení ohně, transformaci a utopii; o cestě ke světu, kde přijmeme lidskou přirozenost a naši nevyhnutelnou propojenost s celkem.

 

 

Lisa Bless je tanečnice, choreografka a multidisciplinární umělkyně z německého Heidelbergu. Ve své tvorbě zkoumá různé formy vyjádření, jako je tanec, performance, video (mapping), hlas…, aby vytvořila inovativní a myšlenkově podnětná díla. Jako tanečnice spolupracovala s mnoha choreografy, jako jsou Ivan Perez Aviles, Sabine Molenaar (BE/NL), Paola Madrid (BE/MEX) nebo Eric Trottier (DE). Její díla byla představena na několika festivalech a výstavách v Německu i v zahraničí. Momentálně se zabývá především zkoumáním změny klimatu a jejích dopadů na lidské chování.  Na projektu Oxy-Gen | Embers bude spolupracovat s tanečníkem s výcvikem v bojových uměních Anandem Dhanakotim z Bangalore žijícím v Německu.  

 

 

Projekt More Than Just Theatre podpořila Evropská unie (Národní plán obnovy).