Menu

FUN FATALE – FESTIVAL OPENING … Site-specific performance MATMO

Čtvrtek 16.4. / 19:30 / Akrobacie / Národní galerie Praha - Korzo, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7

Milí příznivci současného cirkusu,

vzhledem k vývoji situace, která souvisí s výskytem koronaviru (SARS CoV-2) na našem území, jsme i my nuceni v souladu s vládními opatřeními letošní ročník festivalu Fun Fatale v původním dubnovém termínu zrušit. Můžete se ovšem těšit na náhradní program, který proběhne v letních měsících. O termínech i podrobnostech Vás budeme informovat po ukončení nouzového stavu.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na naše setkání v létě, kdy snad budou vzhůru nohama zase už jen naše akrobatky.

Tým Fun Fatale 2020

Národní galerie Praha – Korzo, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7

V rámci doprovodného programu výstavy Kurt Gebauer

Festival Fun Fatale opět zahájí performance v netradičním prostoru. Navazujeme tak na tradici posledních ročníků, kdy se zahájení konalo v botanické zahradě na Albertově, v galerii Bubec v Řeporyjích, v prostorách filozofické fakulty UK a v bazéně v Karlínských kasárnách. Letošní ročník festivalu zahájí panamská performerka Eleonora Dall`Asta (LA TRIBU Performance) se svým představním MATMO.

Eleonora Dall’Asta / MATMO

Matmo pochází ze slov „materialismus“ a „monstrum“. Toto dílo mluví o tom, jak na sebe vzduch, tělo, prostor a objekty vzíjemně působí a jak se proměňují a stejně tak jejich zvuk. Je-li pravdou, že všechny aspekty mysli jsou výsledkem vzájemného materiálního působení, v co se pak proměňují objekty a prostory, s nimiž se setkáváme? Iluze se stává středem zájmu stejně jako ten dar, že my, lidé, musíme věřit v něco, co je neviditelné, což nás drží při životě.

Autorka a interpretka: Eleonora Dall´Asta
Sound design: Hara Alonso/ Julián Osvaldo Díaz
Hudba: Hara Alonso/ Julián Osvaldo Díaz/ Richard Skelton

Eleonora je absolventkou školy National Centre for Circus Arts v Londýně a momentálně dokončuje svůj výzkum na Stockholmské škole DOCH. Je zakladatelkou a ředitelkou panamského souboru LA TRIBU, který působí od roku 2002. Je také hlavní koordinátorkou projektu EL CUARTO ROJO, prostoru pro cirkus, současný tanec a performance a členem neziskové organizace FUNDACIÓ ESCENA CIRCO, která se zabývá projekty social circus.
Jejím hlavním projektem, ověnčeným v letech 2016 a 2018 cenou Iberescena Fund, je laboratoř vzdušného tance PANAMÁ AÉREA, jejímž cílem je zkoumat a rozvíjet různé disciplíny vzdušné akrobacie směrem k umělecké tvorbě. Svou práci Eleonora prezentovala v Latinské Americe, Asii a Evropě, kde mimo jiné spolupracuje s finskou Ilmatila company.

www.latribuperformance.com