Menu

Leden bude patřit hudbě, únor pohybovému divadlu

Jemná hravá poetika, inteligentní humor, ironické texty, krátké veršovánky a nezaměnitelné kytarové umění hned první měsíc v roce předvede jedinečný hudebník, textař a poeta Karel Plíhal. Společně s kytaristou Petrem Fialou zahrají valčíky, blues, swing i typické náladovky, které vyprodávají sály napříč republikou.

Aktivní muzikanty zveme na druhý ze série workshopů tvůrčího hudebního procesu. Písničkářka a multiinstrumentalistka Monika Sonk se tentokrát zaměří na zdroje inspirace, hlas a hru s rytmem. Zájemcům nabídne improvizační a hlasové rozcvičky, poradí, jak na rozvoj imaginace a její využití v hudbě, a nezapomene ani na práci s jazykem a textem. Víc informací najdete na mlejn.webooker.eu.


Láká vás vyzkoušet si závěsnou akrobacii na šále, žonglování s nejrůznějšími žonglovátky jako jsou kruhy, míčky a kuželky nebo váz zajímá balanc na kouli, válci či rola-bolu? Pak právě pro vás chystáme další cirkusový workshop pro děti a rodiče. Všemi disciplínami vás provedou naši zkušení lektoři. Malé diváky od 6 měsíců do 6 let v únoru zveme na divadelně-pohybovou hernu Elišky Brtnické, jejíž součástí je představení Pod hladinou inspirované podmořským životem. Ocitnete se na korálových útesech, zhoupnete se na vlnách a možná se proměníte i v chobotnici.


Do Mlejna zamíří i soubor TUTOCirk s premiérovou inscenací Pusinky a nakládačky. Koupelnový monolog dvou žen o tom, jak se nezhroutit z plynutí času, v němž nelze navždy zůstat šťavnatou nadýchanou pusinkou. Novocirkusové představení o stáří, mládí a kráse kombinuje vzdušnou a párovou akrobacii, pohybové divadlo a živou hudbu Vi Huyen Tran.


Těšíme se na vás v divadle, na koncertě, ve vzduchu nebo jen tak v kavárně.