Menu

Duben ve znamení divadla

Nejmenší diváky a jejich dospělé zveme na premiéru tanečního představení Jak Zojka pomohla Zemi dýchat. Dočasná Company se v něm zaměří na environmentální téma, které jedinečným zpracováním představí dětem od 4 do 10 let. Zojka bydlí na Zemi, kde lidé žijí v symbióze s přírodou. Co se ale stane, když se harmonie naruší, lidé zaberou veškerý prostor a Země se už nebude moct nadechnout? Vstupte spolu s tanečníky na jeviště do jejího kouzelného světa a pomozte Zojce splnit úkoly, které ji na cestě čekají.

S Tanečním Studiem Light se vydáme do džungle. Představení a kreativní dílna Žirafy netančí jsou určené dětem, rodičům, učitelům i všem ostatním se zájmem o pohyb. Malým i velkým divákům nabídnou příležitost vkročit do pralesa, kde se zrovna koná ples. Kdo chce, stane se součástí příběhu o tom, jak málo stačí, aby se jeden z nás cítil vyřazený a méněcenný. Společně se zkušenými profesionálními herci, tanečníky a hudebníky pak na vlastní kůži zažijí dobrodružství, které je metaforou lidské společnosti.

Po úspěšné únorové premiéře nad hlavy diváků opět vyšplhá TUTOcirk v novocirkusovém představení Pusinky a nakládačky, MANUS Art Collective zatančí choreografii inspirovanou poezií Guillauma Appolinaira Míření a Na správné adrese budete tento měsíc také díky ochotnickému Divadlu D13, které se nechalo inspirovat komedií italského dramatika Marca Camolettiho.

 

Foto: Vojtěch Brtnický