Menu

Moetivi Karavan odstartoval nabitou sezónu ve Mlejně

Netradiční zážitek zahájil novou divadelní sezónu v KD Mlejn. Dominika Špalková (Divadlo Drak) a Bára Ungerová (DVA) pozvaly diváky na jedinečnou divadelní cestu za domovem odehrávající ve speciálně upraveném karavanu, který je zároveň výtvarnou instalací. „Inspirovaly jsme se krajinou, rytmem, setkáváním se s lidmi a jejich příběhy. Skládaly jsme, rozkládaly a zase skládaly střípky ze vzpomínek, pocitů, zvuků, barev, tvarů, ornamentů, předmětů, chutí a vůní. Našly jsme tak důvěrně známé motivy, které se opakují napříč časem i prostorem. Tento obraz kaleidoskopu jsme nakonec otiskly do naší inscenace Moetivi Karavan,“ přibližují autorky vznik projektu, který je zavedl až na sever Norska. V průběhu léta karavan brázdil republiku a na poslední srpnový víkend zastavil také u Mlejna, kde ho s nadšením přijali především malí diváci.  

Prázdniny s sebou přinesly čtyři příměstské tábory. Na jednom z nich naši cirkusoví teeni společně s kamarády z CIRQUEONu připravili představení 2πr a nás moc těší, že jeho část jste mohli vidět také na festivalu Letní Letná v rámci Teens Cirkabaretu. 

Známe už také autory projektů, které uspěly v druhém kole rezidenční výzvy. Až do Vánoc se tak ve Mlejně budeme potkávat s pohybářem Andrejem Lygou nebo týmem choreografky Terezy Holubové. První inscenace, které pomůžeme na svět, se zaměří na téma strachu a smrti v divadle pro děti, druhá pomocí tance načrtne obrazy inspirované knihou Slepota portugalského autora Josého Samaraga. 

Poslední zářijový víkend do Mlejna zavítá tradiční Přehlídka ke světovému dni divadla pro děti a mládež Assitej. Výběr divadelních inscenací od profesionálních skupin, amatérských souborů i dětských a středoškolských spolků tentokrát nabídne experimentální inscenaci Můj ocas a já v podání polského divadelního souboru Holobiont nebo tematickou přednášku.

Následující týden uvedeme první koncert nové sezóny Žalman & Spol.  Česká folková legenda Pavel Lohonka je mimo jiné jednou z hlavních osobností hnutí FOLK ŽIJE!, jehož cílem je  přiblížit tento žánr lidem a zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla mimo pozornost médií. 

V září odstartují pravidelné lekce vzdušné i pozemní akrobacie, tance a pilates. Jako každý rok se na vás a vaše děti budou těšit také lektoři hudebních kurzů a keramiky. Nově nabízíme divadelní kroužek pod vedením Veroniky Zárubové, která se společně s dětmi vydá na dobrodružnou cestu do světa herectví. Děti si vyzkouší hru s loutkou, nasadí si klaunský nos, promění se v pohádkové bytosti nebo oblíbené postavy z filmů, zkrátka budou objevovat, zkoušet a nechávat se unášet kouzlem divadla. Poslední volná místa do kurzů podzimního semestru najdete na mlejn.webooker.eu, kompletní kulturní program na www.mlejn.cz.