Menu

Výstava obrazů: LaPapula

Neděle 1.3. / 14:00 / Výstava / Foyer KD Mlejn

LaPapula ( 27.2. 1992 ) Michaela Krátká je malířka pocházející z vesnice u Jihlavy. Už jako malá navštěvovala výtvarně zaměřenou třídu základní školy . Maturitu získala na střední zdravotnické škole v Brně, kde vystudovala obor Asistent zubního technika. Přesná modelace zubních protéz ji naučila trpělivosti a detailní práci, kterou zužitkovala na vyšší odborné restaurátorské škole, na které rok studovala . Malbou akrylovými a olejovými barvami se zabývá od roku 2011, štětec či tužku však brala do rukou nadevše ráda už od dětství.

Zprvu jí stačila vlastní představivost, později se začala inspirovat fotografiemi.

LaPapula je čistě tvořivý duch. Maluje, aby malovala. Je zaujatá spíše fotografy, než malíři a uměleckými směry.

Díky sdružení Ji.nA.K mohla v roce 2012 poprvé prezentovat své obrazy na výstavě Jinakosti v Jihlavě. V tomtéž roce uspořádala i svoji první samostatnou výstavu a prodala první obraz.

Tématika obrazů se v průběhu času příliš nemění. Portrétů se Lapapula drži. Tváře maluje realisticky s veškerými detaily výrazu, díky nimž dokáže zachytit vnitřní svět portrétovaných jedinců. V současnosti se především zaměřuje na černobílou hyperrealistickou malbu akrylovými barvami. Své práce prezentovala již na desítkách výstav.

V případě zájmu o koupi obrazů, volejte, pište:

lapapula@seznam.cz / 775 253 850.