Menu

V uniformě Pražských záchranářů … vernisáž

Pondělí 20.2. / 14:00 / Výstava / Foyer KD Mlejn

O tom, co každý den čeká řadové záchranáře ve službě, toho víme velmi málo. A to navzdory tomu, že za naše zdraví nebo náš život někteří těmto lidem vděčíme.

Výstava se skládá z padesáti fotografií, které jsou svým způsobem unikátní. I pro zkušené fotoreportéry je téměř nemožné dostat se do víru dění tak hluboko, jako pro zasahujícího záchranáře. Každá fotografie je doplněna krátkým příběhem. Výstava popisuje jak běžný život na základně, tak i jiné všední i nevšední okamžiky. Fotografie z výjezdů byly pochopitelně pořízené až po poskytnutí veškeré možné péče.

Cílem této výstavy je pokusit se překonat  pomyslnou hranici mezi lidmi, jimž při práci pod pokličku koukat nesmíme a námi ostatními. Pokusit se uvidět i tu nejobyčejnější každodennost jejich povolání, navzdory všem dramatům, která denně zažívají. Cílem druhým, ale neméně důležitým, je pak popsat práci u ZZS zevnitř případným zájemcům o toto povolání.

Výstava vznikla k výročí 165. let existence Pražské záchranky. Což z ní dělá jednoznačně nejstarší záchrannou službu ve střední Evropě a, kdo ví, možná i na světě. Toto výročí proběhlo 8. 12. 2022 společně s otevřením této výstavy v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha, odkud jsme ji přesunuli k nám do KD Mlejn.

V našem foyeru, které je zároveň kavárnou “KafeMlejnek”, výstavu slavnostně otevřeme ve 14 hodin dne 20. 2. 2023 za přítomnosti ředitele Záchranné služby hl. města Prahy MUDr. Petra Koloucha, MBA. K vidění potom bude v otevírací době kavárny. Od pondělí do čtvrtka mezi 14 – 18 hodinou a každé úterý už od 10 hodin dopoledne.

Autorem fotografií je záchranář Michal Motyčka, který slouží u ZZS HMP již od roku 2010.

Pohled očima záchranáře v době pandemie

Otevírací doba:

Pondělí – čtvrtek 14:00 – 18:00, úterý již od 10:00 dopoledne a během každé akce v KD Mlejn

 

Vstupné je zdarma