Menu

Laurent Baffie: Tik Tik (Ochotnické divadlo D13) … veřejná generálka

Neděle 18.2. / 17:00 / Divadlo / KD Mlejn
Divadlo D13 poprvé v historii otevírá brány veřejné generální zkoušky nové hry.

 

Komedie tentokrát z prostředí čekárny u psychiatra se těší zájmu po celém světě. I u nás tuto brilantní komedii hrají profesionální divadla. Zajímá vás, jak to zvládneme my? Přijďte se podívat na generálku, zasmát se našim přeřekům a nedokonalostem, které v tuto chvíli ještě dotváříme do finální podoby. Pokud vás ještě k tomu zajímají vstupy režie, neváhejte a doražte! Navštívit nás může kdokoliv a zadarmo, jen počítejte, že se bude dost přerušovat a dohrát celou hru se nám určitě nepodaří. Na premiéru se pak můžete těšit 8. 3. 2024.

 

MUDr. Stern je světově uznávaný psychiatr na choroby obsedantní neurózy, neboli tiků. Velice zřídka zavítá ordinovat také do své rodné Francie, kde se pacienti musejí objednat několik měsíců dopředu. V čekárně se setkává šest pacientů, lékař však nepřichází. Jeho letadlo má ve Frankfurtu zpoždění. Pacienti, pronásledovaní svou chorobou a nekontrolovatelnými „tiky“, se snaží zahnat nudu, povídají si spolu, navzájem se seznamují, hrají monopoly, dokonce se sami pokoušejí o skupinovou terapii.

 

Divadelní hra Tik Tik si klade za cíl osvětu a porozumění v oblasti psychických poruch, zejména obsesivně-kompulzivní poruchy (OCD). Náš záměr není zesměšňovat ani bagatelizovat vážnost těchto onemocnění. Každá postava v této hře je záměrně vytvořena jako karikatura a náš záměr je spíše ukázat různé aspekty života s psychickými poruchami. Věříme, že přes humor a soucit můžeme přispět k normalizaci diskuse o psychickém zdraví. Věříme, že každá osoba trpící psychickou poruchou si zaslouží respekt, porozumění a podporu. Psychické poruchy jsou komplexní a individuální, a naše hra nemá za cíl generalizovat nebo stereotypizovat tuto rozmanitost. Děkujeme vám za účast a respektování tématu této hry.

 

Režie: Iveta Cmerová
Autor: Laurent Baffie

 

Hrají:
Blanche – Michaela Fuksová
Marie – Martina Rummelová
Lili – Lenka Vataščinová
Vincent – Petr Šedina
Fred – Jan Čelíkovský
Bob – Albert Štěrba
Asistent doktora – Jaromír Kohout