Menu

Mirka Eliášová a kol.: Svět z papíru

Neděle 10.10. / 15:00 / Pro děti / KD Mlejn

Papír působí nenápadně a vlastně až banálně a je velmi zajímavé kolik představ, kolik prostoru k fantazii a pohybu skrývá. Obyčejný list papíru provokuje ke hře, k tvoření, ale i destrukci. Dokáže zaujmout smysly a rozvířit fantazii ke hře.

Interaktivní hravé představení pro čtyři tanečníky, jednoho hudebníka, děti a tisíc listů papíru.

Arch papíru A4 odkazuje k úřadu, kanceláři, povinnosti. Ministři, soudci a úředníci přenášejí vysoké a těžké stohy spisů sem a tam a přitom funí. Černé na bílém, to je směrodatné. Papír sám je přitom jedním z posledních přírodních materiálů naší civilizace. Strohá A4 ožívá, když ji zmačkáme. Shledáváme, že má paměť – paměť hmoty a tvaru. Papír stárne a brázdí ho vrásky jako tvář starého člověka. Nikdy už nebude tak rovný a hladký, jako když byl nový. Ztrácí bílou novost, avšak získává paměť příběhů, které do něj byly vepsány.

Dobrodružství objevování prostoru, pohybu, bezmezné inspirace a čiré radosti prostřednictvím obyčejného kousku papíru.

Koncept a choreografie: Mirka Eliášová
Interpretace: Jana Novorytová, Veronika Rinowski/Lucie Charouzová, Radim Klásek/Jan Bárta, Mirka Eliášová
Hudba: George Cremaschi
Zvukový design: Jiří Jakl
Premiéra: 2014

Délka: 50 min
Pro děti od 4 let

Koproducent: HTSpE
Za podpory: Magistrát Hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury, Nadace Život umělce, Taneční aktuality

„Celé představení je dynamické s obrovským prostorem pro improvizaci. Má ohromný tah i temporytmus. Jeho hodina uběhla strašlivě rychle. Měl jsem dojem, že se hrálo necelých dvacet minut!“  (Michal Stein, Taneční magazín)

„Představení Svět z papíru v nás vzbudilo mnoho otázek a podnítilo přemýšlení nad zajímavými tématy. Tanečníci jemně a zřetelně komunikují s divákem, který se stává přímou součástí představení a v jemných intencích dostává inspirativní podněty pro mnohé svoje smysly. Dojmy z tohoto citlivého a mnoho vypovídajícího uměleckého díla v nás žili ještě dlouho, inspirovali naší další práci v hodinách dramatické výchovy.“ (MgA. Denisa Poluchová, ZŠ Sdružení)