Menu

ROBERT KŘESŤAN & Druhá Tráva

Úterý 27.12. / 19:00 / Koncert / KD Mlejn

Koncert legendy folk, country a bluegrassové scény ku příležitosti vydání nového CD Díl druhý

Za poslední album Díl první získala v roce 2021 Druhá tráva Anděla v kategorii folk a Robert Křesťan vstoupil do Síně slávy!

Zatímco na „jedničce“ převažovaly převzaté skladby, dvojka je postavená na autorských věcech. I v tomto případě skupina v čele s frontmanem Robertem Křesťanem přizvala producenta Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami. Jeho experimentální přístup posunul svébytný akustický zvuk Druhé trávy do jiných kontextů. V Birdland Studios na úpatí slovenských Súľovských vrchů se nebál do aranží zapojit klávesové nástroje, syntezátory, netradiční studiové efekty nebo kapelu posunout až za hranici její komfortní zóny. Odkaz na tiskovou zprávu: www.lidovky.cz

Druhá tráva – přední česká kapela, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu a řadí se mezi špičku na české scéně. Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny, nyní s důrazem na skladby z posledních studiových alb Díl první a nově také Díl druhý. 

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:

Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara 

Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály 

Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály 

Radek Hlávka – kytara, vokály 

Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara 

Martin Novák – bicí, perkuse, cajon

 

Více informací najdete na: http://www.druhatrava.cz & www.facebook.com/druhatrava