Menu

TEMPORALITER – premiéra (Dočasná Company)

Čtvrtek 9.5. / 20:00 / Tanec

Temporaliter (latinsky) – včas / dočasně

Multižánrové představení tvořené ze 3 částí … Tanec, taneční a fyzické divadlo propojené s fotografií.

Přijďte se podívat na taneční představení očima fotografa. Vžijte se do momentů, které nemůžete ovlivnit, které nemůžete zastavit nebo vrátit a zopakovat. Které smíte jen opatrně z povzdálí pozorovat. Zkuste si představit tok vlastních myšlenek, vířících mezi matérií dění před vámi a posláním vaší přítomnosti. Stres a úlevu, bolest a extázi z každého dalšího „teď“…které už je minulostí, a jenž se snažíme zachytit.

Fotografové se zájmem o tanec a divadlo:

Tvoříme představení jehož hlavním tématem je prchavost okamžiku vnímaná fotografem, při kterém jsou fotografie součástí scénografie, a během něhož se performeři snaží vystihnout ono balancování na ostří nože, jenž nazýváme slůvkem “teď”. Nemohlo nás tedy napadnout nic lepšího, než sezvat diváky se zájmem o fotografii. A rovnou s prosbou, aby si sebou vzali do divadla fotoaparáty. Ať už to bude třeba nesourodá hora úplných amatérů, milovníků ateliérového svícení, sportovních reportérů, nebo fashion fotografů.

Není běžné jen tak smět fotit na tanečním představení. Není běžné fotit představení, při kterém se na scéně bude pohybovat tak velká skupina tanečníků. Buďte ve střehu, někteří se budou skrývat i mezi vámi. Vypněte si LCD displaye na vašich přístrojích. Zapněte empatii. A než vůbec přiložíte fotoaparáty k oku, dlouho…dlouho se jenom dívejte.

Režie, choreografie, libreto: Anna Benháková

Téma, fotografie, jevištní technologie: Vojtěch Brtnický

Hudba: Barry Wan

Osoby a obsazení:

Nadšenec: Jakub Urban

Srandista: Jan Štrachal

Propojovatelka: Tereza Svobodová

Džejna: Jana Maroušková

Precizní: Petra Houšková

Husťák: Mates Petrák

Flegmouška: Natálie Vacková

Tichá voda: Helena Machová

Více informací zde.