Menu

Stodůlecký Píseček 2022

Neděle 10.4. / 9:00 / Divadlo / KD Mlejn

Tradiční soutěžní přehlídka divadelních souborů – mladé a experimentující divadlo.

 

Lektoři / porotci: Natálie Preslová, Jan Frič a Martin Pšenička

Redakce zpravodaje: Johana Jurášová, Petra Špejtková

Produkce: Dagmar Bednáriková

Technika: Vlado Veleta, Filip Horn, Lukáš Horn

Dokumentace: Vojtěch Brtnický

Pořádá KlubKO, z.s. spolu s KD Mlejn, z.ú., s podporou Hlavního města Prahy a Městské části Praha 13.

Více informací o přehlídce najdete na www.spolek-klubko.cz

 

10.4. 2022, 9:00

DS Maják Horní Počernice – Kráska a zvíře

Představení jsme začali tvořit během covidového období, kdy všichni tak trochu tápali, co se sebou. My jsme to ale věděli. A tak se představení, pod rouškou nařízení, pomalu, scénu po scéně skládalo dohromady. 

Příběh vypráví starou známou lidovou pohádku o laskavé dívce Belle a marnivém princi, který je za svou pýchu uvězněn ve zvířecím těle. Do příběhu se zapletou i princovy dvorní dámy, zatímco Bell sužují její dvě zlé sestry. Vysvobodí prince Bellino dobré srdce, nebo zůstane navěky uvězněn v strašlivé kletbě?

Kráska: Marie Herianová, 

Zvíře: Timotej Zuščík, 

Čarodějka: Anna Staňková, 

Otec: Ladislav Alex Bernard, 

Málinka: Helena Hošková, 

Gábinka: Klára Eisenhamerová, 

Dvorní dámy: Anna Kulhavá, Anna Staňková, Julie Čechová, Lucie Schovancová, 

Kočí: Jan Boucník, 

Zakletí sloužící: Eliška Raffayová, Kateřina Fryšová, Lucie Hlaváčková, 

Trhovci: Kateřina Fryšová, Ladislav Alex Bernard, Lucie Hlaváčková, Eliška Raffayová, Anna Kulhavá   

Premiéra 6. 6. 2021

Divadelní soubor Maják se koncem roku 2020 přetvořil z původního dětského souboru Na Radosti. Divadelní soubor Na Radosti měl od roku 2016 do roku 2020 ve svém repertoáru tři autorské dramatizace Evi Čechové pro dětské publikum, která soubor vedla. V roce 2020 předala vedení Magdaléně Klímové, pod jejímž vedením nyní může divadelní soubor Maják nabídnout divákům představení Kráska a zvíře s vlastními písněmi a živým hudebním doprovodem. To co diváci uvidí na jevišti je výsledkem velké trpělivosti, spolupráce a zapojení samotného souboru a všech, co se svojí pomocí rozhodli přispět ke konečnému dílu.

Dá se říci, že Maják je začínající soubor s nadějnými mladými herci, kteří hrají hlavně pro radost.

https://www.pocernice.cz/akce/kraska-a-zvire/

 

10.4. 2022, 13:30

Divadlo Stay Si – Tenkrát v Itálii

Přesuňte se s námi alespoň na chvíli do krásné Florencie. Čeká Vás zde romanticko-bláznivý příběh dvou bratrů a dvou sester a jednoho koktavého poplety, který Vás nadchne a pobaví. Celým představením budete provázení samotným autorem, který příběh v průběhu mění.

Autorská komedie Tomáše Adolfa.

Režie: Anastasiya Stetsiy

Sluha Tommaso/scénárista: Tomáš Adlof

Sylan di Pad: Jiří Bureš

Luciano di Pad: Zdeněk Havrdlík

Valentina Kotza: Anastasiya Stetsiy

Lisa Kotza: Zuzana Baranová

V Divadle Stay Si se snažíme rozvíjet osobnost každého herce. Naše zaměření není pouze v jednotlivcích, ale ve velké divadelní rodině. Dáváme příležitost lidem bez zkušeností, u nás si může vyzkoušet být hercem úplně každý. Věříme v to, že každá divadelní hra má svou duši. Proto si také necháváme všechny hry psát na míru, což znamená, že hru od nás jistě jinde neuvidíte. Ovšem pouze u divadelních her nezůstáváme, v naší myšlence je toho víc. Proto také chodíme mezi lidi a hrajeme na veřejnosti, věříme, že pokud lidé nestíhají přijít do divadla, není nic jednoduššího, než aby divadlo přišlo mezi lidi. Společné akce, které pořádáme u nás, zase slouží k odhalení skrytých talentů.

http://divadlostaysi.cz

 

10.4. 2022, 17:00

Divadelní soubor Jednabáseň – Jižní spojka

Jižní spojka je oddíl ochránců přírody, který se schází každý týden v blízkosti pražské Jižní spojky (jako Jednabáseň ). Jeho členové se většinou znají už od dětství a podnikli spolu spoustu akcí, výletů, táborů a puťáků. Umí uklidit les, starat se o rostliny, pomáhat zvířatům – v tom jsou dobrý a celkem vědí, jak na to…neumí, jak se zdá, tak úplně pomoct jedný holce, co se tváří, že vůbec nic nepotřebuje, jenže je v průšvihu…

Erika: Lea Boschat

Sára: Anastázie Alexeeva

Agáta: Marija Ljuboja

Dita: Viktorie Kravchenko

Marek: Pavel Spurný

Soubor Jednabáseň vznikl asi před dvanácti lety na půdě Zuš-Jižní Město v Praze 4,

z nejstarších studentů literárně-dramatického oddělení. Během této doby se v různých sestavách několikrát zůčastnil Dětské  scény ve Svitavách, Mladé scény v Ústí nad Orlicí a jednou postoupil z Mladé scény na Jiráskův Hronov. Nejčastěji hrajeme autorská představení, ale dělali jsme i dramatizace nebo publicistické autorské divadlo. Zkoušíme jednou týdně a když nám teče do bot, přidáme pár pátků navíc…

https://www.zusjm.cz/index.php?page=page&sectionid=103

 

10.4. 2022, 19:30

Antonín Puchmajer D.S. – Potkala ji smrti (momentky z odcházení)

Zabloudilo kuřátko. Pípá pípá, nožky bolí. Cesta domů. 

Soubor v nové inscenaci vstupuje na dosud neprobádanou půdu „posledních věcí člověka“. V krátkých výstupech, kořeněných charakteristickým ironickým, černým humorem sleduje momentky ze života ženy, jejíž čas se začíná naplňovat. Sólová inscenace Jany Švejdové volně navazuje na její předchozí projekt z roku 2008, Žena. Říkejte mi žena, věnovaný životu žen – manželek a matek v produktivním věku. 

Hrají: Jana Švejdová, Petra Vondrušková

Scénář a režie: Martin J. Švejda

Hudba: Sonia Koutová

Premiéra 12. 2. 2022

Divadelní spolek Puchmajer byl založený v roce 1991 posluchači katedry divadelní vědy Filosofické fakulty University Karlovy. Během své existence prošel různými personálními i uměleckými turbulencemi, vystřídal několik názvů (Kulturně divadelní spolek Puchmajer, Antonín D.S., Antonín Puchmajer D.S.), vždy však zůstal věrný ironii a černému humoru a snažil se – jak napsal teatrolog Zdeněk Hořínek – „otevřeně, ba drze vyslovovat k čemukoliv, co se mu nelíbí, co ho dráždí, co se mu hnusí“.

https://antonin-puchmajer-d-s0.webnode.cz