Menu

NOVÁ GENERACE: Parte para desTapar / Schiele(ný) / Artificial

Čtvrtek 21.10. / 19:30 / Pohybové divadlo / KD Mlejn

Na programu večera jsou práce studentek 3. ročníku katedry tance HAMU:

PARTE PARA desTAPAR

“Ani na to nemysli, každé tělo je jiné!”

Dobře, ale nebudu nosit bikiny, nezakrývají břicho. A nesundám si bundu, vždyť ani není takové horko. Je to ostuda, když se mi pod mávající paží natřásá tukové “křídlo”. Já vlastně nosím pytlovité oblečení jenom proto, žeje to pohodlnější. Nepřichází v úvahu, že bych si před tebou sundala ponožky. Ale přála bych si mít prsa jako ona…

Tato choreografie, původně vytvořená pro pět performerů – dnes prezentovaná jako duet, se zabývá pochybnostmi o vlastním těle a objevováním cesty k jeho přijetí.

Beatriz Pereira pochází z Lisabonu. Tanec byl vždy součástí jejího života, absolvovala několik portugalských tanečních škol a zúčastnila se mnoha projektů v tomto oboru. V současnosti studuje třetí ročník “Escola Superior de Dança” a momentálně je v Praze v rámci projektu Erasmus+.

Choreografie: Beatriz Pereira

Interpretace a kostýmy: Amélia Caldas Beatriz Pereira

Hudba: Hildur Guðnadóttir, Cabaret Nocturne

SCHIELE(ný)

Egon Schiele, malíř, který miloval krásu a energii žen. Odkrýval a zachycoval linie jejich těl, jejich energii, přirozenost, sexualitu, jemnost a něhu. Čtyři ženy, které se ponořily do jeho obrazů a příběhů žen, které provázely jeho život. Dvě tváře ženy – na jedné straně něha a ženská křehkost a na straně druhé erotika, odvaha a nekonečné odhodlání a síla.

Jolana Šturmová -tanečnice, choreografka a performerka. Absolventka Konzervatoře Duncan centre a v současné době studentka prvního ročníku choreografie na HAMU. V šestém ročníku konzervatoře měla možnost vycestovat do Portugalska na půlroční zahraniční stáž na taneční školu Escola Superior de Danca. Na stáži měla možnost prohloubit znalosti choreografické kompozice a rozvíjet technické a interpretační dovednosti. Ve své tvorbě propojuje současný tanec a fyzické divadlo.

Choreografie: Jolana Šturmová

Interpretace: Šárka Říhová, Magdalena Junková, Anna Kroupová, Jolana Šturmová

Hudba: Dakh Daughters

 

Přestávka 20 minut.

ARTIFICIAL 

„Cukr je sladký. Cukr je křehký. Cukr je nevinně bílý. Cukr je oblíbený i zatracovaný. Cukr má moc. Cukr je droga. Cukr je rafinované téma k diskuzi. Téma, které zdánlivě působí sladce a nevinně, než začnete odkrývat skryté souvislosti. Cukr významnou mírou ovlivňuje naše fyzické a duševní zdraví. Stal se předmětem naléhavých obav odborníků a zdravotnických organizací a je považován za hlavní příčinu mnoha zdravotních problémů jednotlivců i populace. Přesto jeho celosvětová konzumace závratně roste.“

Choreografie: Ester Trčková

Hudba: Haštal Hapka

Textová a dramaturgická spolupráce: Marta Hermannová

Scénografie a kostýmy: Klára Pavlíčková

Interpreti: Simona Dejmková, Lenka Nahodilová, Rozálie Stárová

Pedagogické vedení: Mgr. Bohumíra Eliášová, Ph.D.

——————————————————————————————

Nová generace je platforma pro studenty choreografie pražské HAMU, díky které mohou prezentovat své práce na veřejnosti a získat tak potřebnou jevištní praxi.

Partnery Nové generace jsou: HAMU, AMU, Divadlo DISK, Ministerstvo kultury, Magistrát hl. města Prahy a Taneční aktuality