Menu

Karneval zvířat – VYPRODÁNO

Pondělí 5.11. / 9:00 / Pro školy

Interaktivní taneční představení pro děti a mládež inspirované rozmanitým světem živočišné říše. Jeho tvůrci se vydali pod zem, vzlétli na nebe, potopili se do hlubin i ztratili v trávě, a zároveň vytvořili mnohá nová, roztodivná stvoření. A díky dětským divákům, kteří jsou přítomni na jevišti od počátku do konce, vznikají pokaždé další nové bytosti. Přijďte se s námi ponořit do světa velké zvířecí fantazie!

Představení vzniklo na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saënse. Inscenace propojuje pohyb a tanec s videoprojekcemi, originální hudbou, zvuky a v neposlední řadě akcentuje i hru světla a stínu, ticha a nehybnosti. Na interaktivní představení navazuje pohybová, hudební a výtvarná dílna s tvůrci. Děti si pohybem a tancem vyzkouší, jaké to je ocitnout se v živočišné říši, zaposlouchají se do hudby a vymyslí nové, své zvuky a nakonec je čeká výtvarná reflexe.

Pro 1. stupeň ZŠ

Délka představení: 75 min

Recenze:

„….probouzí dětskou představivost, podněcuje dětské diváky k přímé účasti, a zároveň je Karneval zvířat velmi zajímavým tanečním představením reflektujícím klasickou hudbu a současný svět dětí. Moje děti velice bavily projekce a možnost zapojit se do dění přímo jako tanečníci…..” (Sakuma Sota, umělecký loutkář a performer žijící v Praze)

“Karneval zvířat je divadlo, které děti vnímají všemi smysly a hlavně zapojují vlastní fantazii. Oceňuji, že jsou děti s tanečnicemi přítomny na jevišti od počátku do konce a jsou motivovány se na představení se podílet. Jde o velmi zajímavé představení, které v dětech zanechalo vzpomínky.” (Z dopisu paní učitelky).


Koncept: Barbora Látalová
Dramaturgie: Hana Strejčková
Hudební režie: Pavol Rinowski
Tvorba a interpretace: Barbora Látalová/Helena Arenbergerová, Michaela Suša, Zdenka Brungot Svíteková, Jana Látalová / Inga Zotova Mikshina, Jana Novorytová
Produkce: Lucia Račková
Výtvarná koncepce: Marianna Stránská
Videoart: Petr Krušelnický, Jaroslav Hrdlička, Vojtěch Vaněk
Světelný design: Robert Štěpánek
Zvuková technika: Petr Krušelnický
Poděkování za spolupráci: Toméo Vergès, Dana Nekardová, technici divadla Ponec, Kateřina Markovičová, Marie Pešková
Koproducent: Tanec Praha
Producent: OSTRUŽINA z.s.
Premiéra: 27.5.2013 PONEC – divadlo pro tanec

Za podpory: MHMP, MČ Praha 3, Ministerstvo kultury ČR, NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Partneři: Francouzský institut v Praze, Studio Truhlárna, Lunchmeat, VOSTO5, Strašnické divadlo