Menu

Airgym Art Company: Tajemství oblaků

Pondělí 4.9. / 14:00 / Akrobacie / Centrální park (louka u podchodu ke KD Mlejn)
Zahajte s námi novou divadelní sezónu pod širým nebem.
Představení Tajemství oblaků se uskuteční zdarma v Centrálním parku Stodůlky u podchodu ke KD Mlejn.

Jak člověk stárne, pomalu přestává snít. Někdy se ale do krajin fantazie dokáže vrátit, třeba při setkání s dětmi. Bylo by pěkné, kdyby k takovému setkání došlo. Kdyby společně, dospělí i děti, objevili Tajemství oblaků.

 

Tajemství oblaků je představení určené nejen dětem, ale i jejich průvodcům životem. Na pozadí pohádkového příběhu hovoří i o vážnějších tématech. O prožívání malých příběhů v kontrastu s „velkými dějinami“, o rozdílu mezi opravdovým dobrodružstvím a líbivým virtuálním dramatem, o (ne)zbytnosti reálného prožitku a mezilidského kontaktu. To vše prostřednictvím závěsné a pozemní akrobacie, pohybového divadla a klaunerie.

 

Představte si, že žijete jenom s několika tvorečky – možná lidmi, ale možná taky ne – v malé a uzavřené skupině, snad rodině – a procházíte tajemnou, ne zrovna přátelskou krajinou, asi pouští, ale možná, že to ani nevíte, protože to není důležité… Důležité je, že ctíte vlastní pravidla, která jsou stejně svérázná jako vaše rodina, a že všechno, co potřebujete, si nesete s sebou. Jste prostě kočovníci, nomádi, dobrovolní vyděděnci. Nějaký vousatý vědec by asi řekl, že „tvoříte malou komunitu, zranitelnou a odtrženou od okolního světa, o němž si vytváříte vlastní představy.“ Jenže: Co vás vede k tomu, že žijete takhle izolovaně? Připadá vám okolní svět nebezpečný? Nebo je to celé jen hra? A pak dojde k něčemu překvapivému. Ve vašem dosud známém prostoru se objeví cizinec. Jak se s tím vyrovnáte? Co vás čeká? Hrůza nebo úžasné dobrodružství? A hlavně – kdo je vlastně ten cizinec?

 

Režijní spolupráce: Lukáš Houdek

Námět a scénář: Jaroslav Dolejší, Barbora Bartoňová

Hudba: Milli Janatková

Technika a rigging: Tomáš Pintér

Kostýmy: Simona Drábová

Hrají: Bára Bartoňová, Tomáš Pintér, Jaroslav Dolejší, Pavlína Podzimková

Foto: Vítězslav Ramba

Délka: 45 minut

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.

Vhodné pro rodiny s dětmi