120 minutové hledání toho, co je to divadlo. Co všechno se musí stát, než se herci postaví na jeviště? Co všechno je divákovi skryto? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalšího nalezneme společně na workshopu Hrajeme (si) divadlo.
Dvouhodinový workshop, který děti provede světem divadla. Ujasní si v něm důležité divadelní pojmy a zároveň si vyzkouší různé role, bez kterých se divadelní představení neobejde. Jaké profese pracují v divadle a k čemu je vlastně potřebujeme? Co dělá dramaturg a scénograf? Kdy je čas na zkoušku kostýmů? A k čemu nám to divadlo vůbec je? Zažijte s námi divadlo trochu jinak a najděte společně s námi odpovědi na tyto otázky na workshopu Hrajeme (si) divadlo
Věkové skupiny:
Školní skupiny žáků 1. stupně
Školní skupiny žáků 2. stupně
Délka:
120 minut
Workshop se dotýká vzdělávacích oblastí: Jazyk a jazyková komunikace (Český jazyk a literatura), Umění a kultura (Hudební a výtvarná výchova), Doplňující vzdělávací obory (Dramatická výchova a Taneční a pohybová výchova).
Průřezová témata: Osobnostní a sociální výchova
Učivo:
Český jazyk a literatura: poslech literárních textů, zážitkové čtení a naslouchání, tvořivé činnosti s literárním textem
Hudební a výtvarná výchova: pohybové vyjádření hudby – pantomima a pohybová improvizace, orientace v prostoru – reprodukce pohybů při pohybových hrách, prostředky pro vyjádření emocí, pocitů, nálad, fantazie, představ a osobních zkušeností.
Dramatická a Taneční a pohybová výchova: herní dovednosti – vstup do role, jevištní postava, dramatická situace, příběh – řazení situací v časové následnosti, inscenační prostředky a postupy – improvizované situace a mini příběhy, aktivní poslech hudby podněcující k pohybu.
Dotazy, rezervace i objednávky představení: MgA. Zuzana Malina, email zuzana.mlejn@gmail.com