Menu

Současný tanec

SEMESTR JARO 2024 (únor 2024 – červen 2024)

Kurz obsahuje 17 lekcí

 

NÁPLŇ KURZU:

Současný tanec v sobě zahrnuje více tanečních technik, které si vybírá napříč minulostí, kombinuje je a proměňuje. Jako přístup k tanci je zaměřen na zkoumání pohybu lidského těla a na vztahu těla a mysli. Běžně setkat s rozlišením technik Graham, Duncan, Cunningham, Limon a jinými. Tyto techniky jsou ucelenou tréninkovou soustavou a základem pro tanečníky, protože se na nich učí práci s centrem, dýchání, stabilitě, přesnosti a výrazu. Více se o specifikaci současného tance můžete dočíst zde. 

Hodiny současného tance budou rozděleny na dvě části. Část první se bude soustředit převážně na zahřátí, protažení jednotlivých svalových skupin a na technická cvičení, která zahrnují práci se zemí, pohyb v prostoru i interakci s ostatními účastníky. Druhá polovina lekce bude zaměřena na nácvik taneční variace, která bude zaměřena na uplatnění techniky z předchozích cvičení a převážně na rozvoj osobnosti v pohybu.

Petra Houšková je absolventkou taneční konzervatoře Duncan Centre v Praze. V rámci studia absolvovala semestrální stáž na portugalské taneční univerzitě Escola superior de danca v Lisabonu. Dále je absolventkou Katedry primární pedagogiky Pedagogické Fakulty Univerzity Karlovy a Katedry výchovné dramatiky na pražské DAMU. Věnuje se převážně pedagogické činnosti v oborech tanečně pohybové a dramatické výchovy, která ji baví a naplňuje. Působí jako pedagog na Tanečním oddělení ZUŠ Charlotty Masarykové v Praze a vedla semináře tanečně pohybové a dramatické výchovy například v rámci festivalu Vyšehrátky, Noc divadel na DAMU, Tanec srdcem, Dětská scéna či Tanambouré. Je členkou pražské taneční skupiny Dočasná Company.

 

PŘIHLÁŠENÍ PRO KURZISTY: od čtvrtka 21.12.2023

Přihlášení pro nové zájemce: od pondělí 8.1.2024

(Stávající kurzisté mají 14 dní možnost přednostního přihlášení. Noví kurzisté přihlášení dříve než od 8.1.2024 mohou být z kurzu vyřazeni, pokud budou zabírat místo stávajícím kurzistům, kteří chtějí v kurzu dále pokračovat.)

Přihlášení je možné pouze ve Webookeru. Pokud je Vámi vybraný kurz obsazený, hlaste se jako náhradníci přímo v systému webooker.

 

NABÍZENÉ KURZY:

  • Současný tanec pro dospělé (mírně pokročilí)

LEKTORKA: Petra Houšková

 

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ:

Každou středu od 14. února 2024 do 19. června 2024 v čase 19:00 – 20:00

Prázdniny, během kterých kurz nebude: 1.5.2024 a 8.5.2024

KD Mlejn na adrese Kovářova 4 – Praha 13 v 1. patře v sále č. 205. Děti i dospělí využívají šatny v přízemí.

 

CENA, ZPŮSOB PLATBY:

Současný tanec pro dospělé … 3.145,- Kč (jedno pololetí / 17 lekcí)

Platbu proveďte převodem na účet č. 2802130148/2010 (NEZAPOMEŇTE UVÉST VARIABILNÍ SYMBOL! Do zprávy pro příjemce napište jméno studenta a kurz, tj. Tanečník Mlejnský – Současný tanec středa 19:00)  nebo v hotovosti či kartou na recepci KD Mlejn (www.mlejn.cz). Splatnost je 10 dnů od přihlášení na kurz.

 

KONTAKT NA KOORDINÁTORKU KURZŮ:

Kristýna Pospíšilová
kristyna.mlejn@gmail.com
mobil: +420 608 111 516

Přihlášení ke kurzu

Na tento kurz se můžete přihlásit přes webooker.cz.