Menu

Svět podle Čapka

Letos v říjnu si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. Vydejme se na cestu do životních příběhů géniů, kteří prožili československý rozkvět, ale i podzim. Umělci a politici, politici a umělci – jak vlastně žili (nejenom) pátečníci, kteří se ve skutečnosti scházeli ve čtvrtek? Nyní hrdinové stavění na piedestal, kým skutečně byli ve své době? Karel s Josefem nebo Peča a Kičínek? Je Masaryk Dušín nebo Rikitan?

Inscenace Svět podle Čapka je zpracovaná formou storytellingu a zaměřuje nejen na život a dílo veleliteráta Karla Čapka, ale též na dějinné události, jichž byl svědkem, a na osobnosti, bez nichž by první republika možná nebyla tím, čím bývala.

Co storytelling je? Specifická divadelní disciplína, která využívá mnoha druhů cvičení, her a především představivosti vypravěčů, kteří jsou zároveň autory a interprety příběhu.Přirozeně vyprávíme všichni a často. I tuto schopnost můžeme ovšem jako každou jinou rozvíjet, zdokonalovat a používat. A ze schopnosti se tak může stát umění. Storytelling jako umělecká disciplína a edukační prostředek je tak vybaven dostačující metodickou a didaktickou základnou a jeho využití např. ve školách či při různých volnočasových aktivitách je odzkoušeno s pozitivními výsledky. Více o storytellingu zde.

Lektor: Matěj Záhořík
Vypráví: Jana Holubová, Veronika Pospíšilová, Anna Čonková a Dominika Šindelková

Rezervace představení

Toto představení můžete rezervovat přes webooker.cz.