Menu

Porta Praha

Klub Porta Praha pořádá každoročně celostátní interpretační a autorskou přehlídku začínajících amatérských skupin, hudebníků, zpěváků a autorů písní v oblasti folku, country a trampské písně, a to již od svého vzniku. Hlavní organizátorka se zapojila do organizace této přehlídky již před vznikem sdružení pod hlavičkou jiného pořadatele, a to celkem již po dobu 18ti let. Smyslem soutěže je vyhledávat a veřejně presentovat nové talentované umělce i jejich tvorbu a dávat prostor pro rozvoj těmto začínajícím hudebníkům na veřejnosti. Pražští finalisté vystupovali v minulých letech úspěšně v celostátním finále, o čemž svědčí vítězství a získání zlaté Porty skupin Pražce, Klíč, Vabank Unit, Nová sekce, Lístek, P.R.D. a mnoho dalších. Po vlastní soutěži probíhají v další části roku také koncerty Ozvěny Porty, kdy Klub Porta Praha představuje úspěšné soutěžící z celostátního kola svému publiku.

Ve spolupráci s Klubem Mlejn poskytuje také mladým talentovaným hudebníkům a kapelám zázemí pro zkoušení. Stejně tak spolupracuje se známými umělci hudebního žánru folk a country, takže dochází k prolínání činnosti renomovaných hudebníků a začínajících talentů. V roce 2008 se činnost rozšířila – byly uspořádány dva významné koncerty – uvedena byla francouzská skupina Sergent Pepere a dále americký banjista Tony Trischka, který koncertoval s kapelou Roberta Křesťana.

Oba koncerty podpořila grantem Městská část Praha 13. V roce 2009 proběhla dvoudenní soutěž Porta Praha 2009 a následné středočeské finále. V červnu se sdružení významně zapojilo do celostátní Porty v Řevnicích. Aktivity Klubu Porta Praha podporuje Městská část Praha 13.